Klimatyzatory split do domu i biura

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna poddasza
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Współczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na naszą efektywność. Dobra jakość powietrza I przyjazna temperatura, oznaczają bazę naszej wygody oraz korzystnie oddziałują na motywację oraz zdolność działania. Aby zapewnić sobie odpowiednie warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej reguluje temperaturę wewnątrz domu dając nam chłód w czasie lata. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już mamy oraz nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby wypracować jak największy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie korzystnej temperatury wewnątrz domu zwłaszcza latem, gdy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz domu, dając wychłodzenie oraz komfort cieplny niezależnie od tego, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach najczęściej używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część oddaje ciepło z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator sprawdza się jedynie w okresie letnim. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna lokalnego ogrzewania czy pozostałych grzewczych systemów, ale spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat ciepła. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne należy ogrzać, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator ma specjalne filtry, które chronią jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli planujemy zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Zapewnia nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort wewnątrz budynku oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany powstawanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.