Stomatologia estetyczna Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna poddasza
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas z zazdrością podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto zadbać o estetykę swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów wypływają nawyki żywieniowe. Czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Ważną sprawą jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna oferuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, specjalista sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie dentysta wie, które fragmenty szczęki potrzebują doszlifowania. Dzięki temu będziemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, wykonane  skomponowane z różnych materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Wysoki poziom innowacji stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Co druga osoba marzy o idealnie białych zębach. Istnieje mnóstwo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym zadaniem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Następnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z instrukcją użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.