Adwokat rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Praca w księgowości
2 września, 2020
Depilacja laserowa – oryginalny sposób na zredukowanie zbytecznego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu?

Co realnie będzie miało miejsce na sali rozpraw? I czy sąd stawia jedynie kłopotliwe zapytania? Jak „usposobić” się do rozprawy, żeby dostać rozwód? Rozpocznijmy od tego, że obecnie rozprawy w kwestii rozwodów nie są niczym wyjątkowym. Sporo mieszkańców miast i wsi w miarę upływu czasu spostrzega swój błąd, który popełnili w sprawie wyboru partnera. Nierzadko partner ma innego partnera, nadużywa napojów wysokoprocentowych czy innych środków odurzających czy pastwi się psychicznie. W tej okoliczności każdy spośród nas posiada prawo zdeponować pozew o rozwód oraz oczekiwać pozytywnego wyroku sądu. Czyhanie na korytarzu przed salą na zapoczątkowanie procesu bez wątpienia jest szczególnie stresujące. Bynajmniej nie ma się tymczasem czego bać. Wystarczy posiadać standardową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie rzeczywiście na niej pytał. Jeśli wiemy, że bez pomocy wcale nie damy sobie rady, możemy wtedy skierować swoje kroki do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam zgromadzić wszelkie wskazane formularze.

Postępowanie w sprawie rozwodu prowadzi zwyczajowo trzech sędziów, z czego siedzący w środku jest sędzią przewodzącym, a dwaj na brzegach – to sędziowie ławnicy. Proces będzie miało miejsce bez włączenia widowni, w rezultacie z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, małżonków oraz plenipotentów nikogo więcej w ogóle nie powinno być podczas rozprawy. Nie musimy się w takim przypadku martwić, że koleżanka z firmy dowie się nazbyt dużo o naszym małżeństwie czy o tym, co właściwie dzieje się z naszymi małoletnimi dziećmi. Następnymi etapami rozprawy są: odpytywanie partnerów, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie małżonków oraz wreszcie – opublikowanie werdyktu.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd najczęściej startuje od zadawania wszechstronnych zapytań. Czy małżonkowie prowadzą wspólnie dom? (jeżeli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); jak wygląda sytuacja z dziećmi? (czy osiągnęły pełnoletność, kto dzisiaj pełni nad nimi opiekę, jeżeli matki czy ojca w wymienionym gospodarstwie w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się wobec któregoś spośród małżonków rozprawy familijne? I czy jest w ogóle jakakolwiek perspektywa na uchronienie związku? Po tych pytaniach sąd przechodzi do wysłuchania najbliższych. Może to uczynić na pierwszej rozprawie czy dopiero na następnej. Na początku odpytywani są członkowie rodziny strony powodowej, a po czym – strony pozwanej. Od liczby świadków uzależniona jest ilość spraw, a każdy z partnerów może pytać o konkrety. Kiedy wszyscy zostaną już przesłuchani, to sąd przechodzi do przepytania partnerów. Mają sposobność oni pokazać osobisty stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co właściwie stwierdził któryś z obserwatorów czy sam partner.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wówczas, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie szczęście dziecka, szczególnie małoletniego
  • Byłoby to w niezgodzie z podstawami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda tylko winny małżonek, m in. ten który dokonał zdrady (drugi małżonek musi uzewnętrznić akceptację na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W niemałej ilości problemów ma szansę pomóc nam prawnik, szczególnie jeżeli chcemy, by sąd orzekł winę jednej ze stron za upadek związku małżeńskiego. Możemy się też do niego udać wtedy, jeżeli: strony zajmowały ogólnodostępny majątek, a jedno spośród nich posiada działalność gospodarczą w fazie niewypłacalności; pragniemy, żeby były orzeczone alimenty na drugiego współmałżonka czy na najmłodszych członków rodziny; planujemy mieć całą kontrolę rodzicielską czy planujemy drugiej stronie zredukować związki z dzieckiem; sytuacja domaga się orzeczenia wariantu korzystania ze wspólnego domu, jego podziału czy powierzeniu go jednemu spośród współmałżonków; trzeba zasądzić rozdział pełnego majątku. Adwokat ma szansę nam pomóc nie tylko w przypadku rozwodu, ale także w czasie separacji. Należałoby mieć na uwadze, że rozwód oraz separacją oznaczają dwie odmienne kwestie, jakie wprawdzie są bliskie, ale różnią się „wynikami”. Osąd sądu o rozwodzie sprawia, że małżeństwo przestaje istnieć. W sytuacji separacji związek małżeński w dalszym ciągu funkcjonuje formalnie. Osoby, jakie wskazały w sądzie na separację, z jakichkolwiek względów wcale nie chcą zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są bogobojne czy posiadają na wychowaniu niepełnoletnie dzieci. Istnieje też coś wyjątkowego, jak separacja praktyczna, w której mąż oraz żona mieszkają osobno, więc nie zajmują tego samego mieszkania.

O czym warto pamiętać?

Obowiązkowo trzeba trzymać w torbie wszelakie potwierdzenia obciążające drugą stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu wyłącznej winy. Powinny to być zdjęcia, wiadomości z telefonu, wiadomości internetowe albo filmy. Musimy dowieść, że współmałżonek, m in. dokonał zdrady lub dalej nadużywa trunku. Jeśli staniemy przed trybunałem nie posiadając jakichś dowodów w tej kwestii (bądź nie posiadając świadków wydarzeń) uzyskanie rozwodu potrafi przebiegać niezwykle długo. Rozstrzygnięcie sądu będzie bazowało na wysłuchaniu stron oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego reprezentanta, to kliknij w ten link – Adwokat

Komentarze są wyłączone.