Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet {kosmetyczny|medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na półkach widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu zaprojektowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, skomponowane z podwójnych ścian, a między nimi znajduje się przestrzeń pustki termicznej. Ścianki są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Strata ciepła jest również redukowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która oprawiona jest osłoną odpierającą światło. Całość sprawia, że termos podtrzymuje nasz posiłek lub napój w idealnej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, mamy możliwość wybierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także rolą, na przykład, są produkowane termosy klasyczne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, tj. są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają całkiem inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, w góry, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez konieczności spędzania dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje odpowiedniego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest trudno zdecydować. Ogromną role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Ważną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które bez zarzutów sobie radzą. Termosy stalowe są najczęściej wybierane, jako, że te szklane nie są tak wytrzymałe. Następna kwestia jaką powinno się obadać przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z uszczelką oraz hybrydowy. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać w podróż powinno się pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz profesjonalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu możemy mieć gwarancje, że termos nie wysunie się nam z rąk; dodatkowo, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.