Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie efekt codziennej pielęgnacji, ale też kontakt z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu trafny wybór fryzjera jest tak ważny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być brane pod uwagę. Wśród innych istotny jest też wygląd salonu i stosunek do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są możliwe do stworzenia na włosach o konkretnej strukturze, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są też dyplomy, które zazwyczaj można znaleźć na witrynach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer systematycznie się rozwija – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Uzupełnia wiedzę i śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie interesują wielu klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien mieć także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni formują wymyślne upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , by spędzić go w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, jednak należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów trzeba unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze też zorientować się, jak dużo czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Z tego powodu oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Zdarza się też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego wymagają.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić zniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie ważny. W tej kwestii podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie i regularnie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu fryzjer dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w czasie mycia woda lub szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Warto także ocenić sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, przygnębiające salony pewnie nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest także dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest silniejsze stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.