Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie zmniejsza się, co powoduje, że robi się ona wiotka oraz powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy chciałyby zatrzymać młodość na dłużej, mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak te działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na sile ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które pobudzają regenerację organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być także stosowana na wszystkich partiach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co pobudza ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest świetną metodą zmniejszania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Metoda nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych substancji czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi pożądane i długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet 18 miesięcy. Co ważne może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, aby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej precyzyjna oraz znacznie mniej ingeruje w komórki. Tak jak inne metody, laser ma za zadanie natężenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również najbardziej inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma naprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na końcowe efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.