Gabinet {kosmetyczny|medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele ciekawych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale też kształtują figurę, likwidują cellulit, tłuszcz zbędne owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą ciągle nowsze i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co ważne, innowacyjne technologie powodują, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju pozytywnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Najczęściej stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów i pozbycie się z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zazwyczaj wymagają pracy specjalistycznych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem porządnie odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów naprawczych i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju zabiegi przywracają skórze elastycznośc i jędrność i opóźniają proces starzenia.

W tym zakresie można wykorzystać też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się nadmiernego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są odporne na aktywność fizyczną lub opracowane diety. Współczesna technologia pomogła opracować metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, przez co o wiele łatwiej je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają także inne korzystne efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pożegnać cellulit, zminimalizować blizny, zmarszczki i rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek masuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją też techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą zauważalne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowocześniejsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne udostępniają nowatorskie zabiegi laserowe, które wpływają na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która eliminuje nadmierne owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie powodujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i jednocześnie ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów drugoplanowo wpływa na zatrzymywanie procesów starzenia. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wpuszczanych w głębokie warstwy skóry, żeby podnosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

Komentarze są wyłączone.