Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet {kosmetyczny|medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019
Fryzjer – jak nie dać się ogolić
Styczeń 14, 2020
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia oraz zbada problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się punktowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga także systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, żeby nie przemęczać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są także uszkodzenia i choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.