Poduszki ortopedyczne – jak wybrać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania niemowląt Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Zdecydowanie za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element powinien być dokładnie przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z kręgami, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej profesjonalne dobranie, ponieważ niedokładnie dopasowana może wyrządzić szkody. Warto też sprawdzić miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy medyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Posiadają oni największą wiedzę odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Istotne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Ale przy dobieraniu nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Ważna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta można poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko ogólna nazwa opisująca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zdarza się, że jest to nazwa używana przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do spania, można też zdobyć wyspecjalizowaną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. Wyższa cena kojarzy się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Komentarze są wyłączone.