Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak wybrać
Luty 15, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także fantastyczna możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich ciekawym doświadczeniem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio dostosowana. Maluch może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą stres, zarówno dla opiekuna jak i pociechy. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w szkółce. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują podczas pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i świetnie się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się w trakcie urlopu wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też komuś pomóc, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają więcej możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.